Lokalita

Biele piesky vyrastajú v prostredí, kde sa nachádza križovatka ciest. Jedna cesta vás spája priamo s mestom Bardejov a druhá vás privedie do Bardejovských Kúpeľov.

Bývaním v danej lokalite oceníte blízkosť Bardejovských Kúpeľov a Bardejova, či už na trvalé alebo sezónne bývanie. Strategická poloha projektu a možnosť blízkej rekreácie poteší človeka, ktorý netrávi všetok voľný čas zavretý doma.

Biele piesky obklopuje nádherná príroda, s rôznymi prírodnými zaujímavosťami. Bardejovské Kúpele, ktoré sú len na skok od Bielych pieskov sa tak stali dokonalým miestom odpočinku, s množstvom možností trávenia voľného času, kde zaručene zabudenete na každodenné starosti.

Okrem občianskej vybavenosti Bardejovských Kúpeľov je okolie charakterizované výnimočnou koncentráciou športovísk. Najobľúbenejším miestom trávenia voľného času je wellness centrum a v lete kúpalisko. Úžasne zelené prostredie vám ponúka nielen krásne chodníčky na prechádzky s rodinou, ale aj na bežkovanie, beh, či cyklistiku. Liečivé singletracky a mnohé cyklotrasy sú vyhľadávanou destináciu regiónu Šariš. Milovníci tenisu si tu nájdu celoročne otvorené tenisové kurty.

No nemusíte byť len športovcom, stačí dobrá partia ľudí a môžete si zájsť na opekačku v prírode, zahrať si bowling, alebo si ísť zatancovať do klubov, či navštíviť kino.

V Dlhej Lúke, 5 minút peši z Bielych pieskov je materská škola, základná škola, potraviny, krčma a kostol.

Mysleli sme aj na rodiny s deťmi, ktoré často vyhľadávajú pokojné a bezpečné prostredie na okraji mesta. Priamo na Bielych pieskoch bude preto nové detské ihrisko a trávnaté plochy pre oddych, kde budete môcť spoločne s vašimi deťmi a kamarátmi zo susedstva tráviť čas na čerstvom vzduchu.

Čo treba zažiť

Zdroj: https://blog.relaxos.sk/bardejov-liecive-pramene/

Ochutnať prameň Herkules

Prameň Herkules, ktorý sa nachádza v Bardejovských Kúpeľoch, je považovaný za jeden z najvýznamnejších zdrojov liečivej vody a jeden z najsilnejších prameňov na Slovensku. Voda z neho je silno mineralizovaná s vysokým obsahom kysličníka uhličitého a jódu. Pomáha pri rôznych ochoreniach ako sú napríklad cukrovka, choroby žalúdka či dýchacie ťažkosti. 


Zdroj: wikimedia, Ing.Mgr.Jozef Kotulič

Prejsť sa po lávke priateľstva

Lávka priateľstva je dielom krajinného architekta Ivana Otrubu. Nachádza sa v bardejovskom kúpeľnom parku a je jednou zo zastávok náučného chodníka Sisi. Pri návšteve Bardejovských Kúpeľov určite nevynechajte možnosť urobiť si na tomto mieste peknú fotku.


Zdroj foto: OOCR Šariš Bardejov

Preskúmať okolitú prírodu

Okolie Bardejovských Kúpeľov ponúka mnoho možností, ako tráviť voľný čas v prírode. Nachádza sa tu niekoľko náučných, turistických a rehabilitačných chodníkov. Na svoje si tak prídu milovníci turistiky, ale i behu, cyklistiky a zanietení hubári.

Zaujal Vás byt v Bielych Pieskoch? Kontaktujte nás

Zaujal Vás byt v Bielych Pieskoch? Kontaktujte nás.